cs Česky en English de Deutsch nl Nederlands pl Po polsku

Vítejte na stránkách Smíchovské boudy

Horský penzion Smíchovská bouda se nachází v srdci Krkonoš v Peci pod Sněžkou v nadmořské výšce 1013 metrů přímo v centru lyžařského areálu SKI Pec a.s. Poloha penzionu Vám nabízí nádhernou vyhlídku na nejvyšší horu České republiky - Sněžku (1602 m. n. m.), přilehlá údolí a krkonošské hřebeny od Liščí hory až po Pomezní boudy.

Chata

Penzion má 46 lůžek ve 13-ti pokojích s následující skladbou: 4× dvoulůžkový, 1× třílůžkový, 5× čtyřlůžkový a 3× pětilůžkový pokoj. Hosté mají k dispozici klubovnu, místnost s videoprojekcí a nová sociální zařízení zvlášť pro ženy a muže.

O úklid se stará pokojská, v baru Vás obslouží servírky a jídlo, dopravu zavazadel, zásobování a vše, co si přejí naši hosté, připraví a zabezpečí majitelé penzionu Zdeněk a Iveta Virtovi.

Celý objekt je ze dřeva a jeho základy pochází z let před rokem 1890. Společenské místnosti zaručují dostatečné pohodlí pro všechny hosty penzionu. Hosté v zimních měsících mohou využít uzamykatelnou lyžárnu a sušičku na boty. V létě je pro Vás k dispozici parkování zdarma přímo u penzionu. V zimě hosté parkují svá vozidla v Peci pod Sněžkou na placeném městském parkovišti. Zavazadla jim poté odvezeme až do penzionu. K penzionu se pak hosté přepraví buď taxislužbou, pěšky anebo třeba na lyžích vlekem.

Stravování

Našim hostům nabízíme polopenzi nebo plnou penzi. Vaříme domácí českou kuchyni, snídaně jsou formou bufetu. Školám v přírodě nabízíme též svačiny a pitný režim. Na přání našich hostů pečeme kebab, uděláme tatarský biftek a krájíme uzenou šunku jako druhou večeři. Restaurace a bar jsou k dispozici našim hostům dle vyvěšené otvírací doby. Od 11:00 do 15:00 hodin vaříme i pro jiné hosty podle aktuálního jídelního lístku.

Poloha

Poloha penzionu je ideální jak pro pěší a cyklisty v letních měsících, tak pro běžkaře a sjezdaře v zimním období. Tím, že je penzion postaven téměř na hřebenech Krkonoš ve výšce 1013 m. n. m., mají naši hosté zaručeno dostatečné množství sněhové pokrývky od prosince do konce dubna.

U nás se lyžuje pět měsíců!

V části lyžařského areálu Zahrádky, kde se náš penzion nachází, je nejdéle kvalitní sněhová pokrývka z celé východní části Krkonoš. Průměrná délka zimy zde dosahuje pěti měsíců.